You are currently viewing Przepis na udany bal karnawałowy

Przepis na udany bal karnawałowy

Jeżeli hucznie spędzona noc sylwestrowa to za mało, by zaspokoić Waszą potrzebę uczestnictwa w takich imprezach, świetnym pomysłem na kontynuację zabawy, może okazać się bal karnawałowy. Skoro więc uporaliście się już ze sporządzeniem długiej listy noworocznych postanowień, poświęćcie chwilę na przeczytanie naszego poradnika – może okazać się pomocny podczas organizacji tego wydarzenia.

Bal karnawałowy – pomoc profesjonalistów

Jeśli nie czujecie się na siłach, by zaplanować wszystko samodzielnie, warto rozważyć zatrudnienie agencji eventowej organizującej bale karnawałowe dla dzieci i dorosłych. Do zalet takiego rozwiązania należy fakt, że klient ma tu znaczny wpływ na ostateczny charakter wydarzenia. Podczas rozmowy z doradcami możecie przedstawić własne pomysły i przy ich pomocy zorganizować imprezę, której klimat będzie idealnie dopasowany do upodobań Waszych oraz Waszych gości.

Na co warto zwrócić uwagę przy organizacji balu?

Przede wszystkim zastanówcie się nad miejscem, w którym odbędzie się bal. Jeżeli planujecie wytworne przyjęcie, warto wynająć do tego celu dworek lub elegancką restaurację. Jeśli jednak zamierzacie bawić się w gronie przyjaciół i chcecie, by atmosfera była bardziej swobodna, dobrym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie klubu. Podobnymi prawami rządzą się imprezy pracownicze, choć tu możecie też poprzestać na siedzibie firmy. W takim wypadku warto zaangażować w przygotowania kolegów z pracy – umożliwi im to integrację już podczas dekorowania sali czy wybierania przekąsek.

Kolejnym elementem, nad którym warto się zastanowić, jest motyw przewodni. Nie tylko uatrakcyjni on przyjęcie – z jego pomocą możecie też sprawić przyjemność gościom, biorąc pod uwagę ich pasje i upodobania. Jedyne, co Was ogranicza, to własna wyobraźnia. Bal maskowy w stylu weneckim? Lata 60.? Wampiry? Dzieci-kwiaty? To zależy wyłącznie od Was.

Ostatnim elementem jest menu. Niezależnie od tego, czy wybierzecie bankiet przy stole, czy tzw. szwedzki stół, pamiętajcie, by bufet był zróżnicowany – obok kalorycznych, sycących dań zaserwujcie przekąski, które można łatwo zjeść, również na stojąco. Miłym akcentem będzie tematyczne dostosowanie posiłków do motywu przewodniego imprezy – zarówno poprzez dobór odpowiednich dań, jak i dekorację stołu.