Warsztaty eksperymentalne dla dzieci

Dzieci kochają zabawę. Świetnie byłoby, aby poprzez zabawę zdobywały wiedzę. Jest to możliwe dzięki warsztatom, które nie tylko angażują najmłodszych do działania, ale też w zabawny sposób uczą. Metodę opracowała przed laty włoska lekarka Maria Montessori i do dziś jest ona wdrażana w wielu przedszkolach oraz szkołach na całym świecie.

Zabawa to podstawa

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym niejednokrotnie mają problemy z koncentracją. Są zbyt małe, aby przez kilka minut wykonywać monotonne czynności. Dlatego, jeśli chcemy, aby dziecko zainteresowało się tym co robi warto zastanowić się nad formą aktywności. Jedną z nich jest aktywna zabawa, która pozwoli dzieciom na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności. Zabawa stanowi, bowiem najbardziej naturalną oraz najskuteczniejszą metodę nauczania. Organizując naukę poprzez zabawę mamy szansę w sposób naturalny dotrzeć do dziecka wspierając jego rozwój, umiejętności oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Zabawa pozwala też rozwijać dobre strony, ujawnia ukryte talenty, a wszystko w atmosferze serdeczności oraz akceptacji. Dziecko, które od najmłodszych lat uczestniczy w kreatywnych zabawa, w sposób naturalny rozwija swoje umiejętności, które z powodzeniem wykorzysta w kolejnych stopniach edukacji szkolnej.

Czym są kreatywne warsztaty?

To innowacyjna forma przekazywania wiedzy łącząca zabawę z nauką. Pozwala w sposób kreatywny, czyli z ciekawością i w innych niż dotychczas sposób odkrywać zachodzące w przyrodzie procesy. Poprzez organizację warsztatów pedagodzy, ale też pracownicy uczelni mogą przekazywać podstawową wiedzę z wielu obszarów nauki jak na przykład chemia, fizyka, biologia czy geografia. Dzieci poprzez możliwość bezpośredniego uczestniczenia w doświadczeniach rozwijają swoją kreatywność, ale też pobudzają wyobraźnię oraz uczą się myślenia. Zaczynają zauważać zachodzące w przyrodzie procesy, które niejednokrotnie mają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Ponadto dzieci poprzez zabawę łatwiej zapamiętują nową wiedzę i łatwiej rozumieją czasem bardzo skomplikowany świat. Dzięki warsztatom kreatywnym dzieci chętniej uczestniczą w przyszłości w lekcjach szkolnych, są bardziej aktywne, ale też szybciej uczą się już bardziej zaawansowanych treści. Stają się otwarte na nowe doświadczenia i co ważne lepiej integrują się z młodzieżą, gdyż nauczone są współpracy oraz otwartości na drugiego człowieka.

logo_white-1

ul. Irysowa 12/7 80-177 Gdańsk

Wszystkie prawa zastrzeżone | Atrybut EVENT&ART 2007 - 2020