Spektakle i teatr dla dzieci

Spektakle teatralne dla dzieci pozwalają na zapoznanie najmłodszych widzów ze sztuką. Organizujemy dla Państwa pociech teatr dla dzieci, którego spektakle nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą. Realizujemy spektakle świąteczne, okolicznościowe i edukacyjne, które można oglądać w specjalnie przygotowanych salach teatralnych oraz w miejskich domach kultury.

Teatr to doskonała rozrywka dla dzieci

Staramy się, by w jak największym stopniu uatrakcyjnić spektakle dla dzieci. Dlatego w trakcie przedstawienia można spodziewać się widowiskowych efektów świetlnych i dźwiękowych. W naszym repertuarze znajdują się legendy, opowieści i powszechnie znane przedstawienia dla dzieci, takie jak „Opowieść Wigilijna” czy „Słowik”. We wszystkich przedstawieniach grają profesjonalni aktorzy teatralni. Te przejmujące widowiska przekazują najmłodszym widzom wiedzę o najcenniejszych wartościach społecznych i rozwijają ich inteligencję emocjonalną.

Spektakle z udziałem najmłodszych widzów

W naszym repertuarze znajdują się również spektakle, podczas których dzieci zapraszane są na scenę, na której wcielają się w znane postaci z bajek i legend. Najmłodsi wykonują proste zadania aktorskie, które pomagają im lepiej zrozumieć świat przedstawiony w pokazie teatralnym. Dzięki temu zyskują również pośredni wpływ na to, jak przebiegać będzie przedstawienie.

Rola teatru w życiu dziecka

Dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym z łatwością przyswajają ogromną ilość informacji, które po latach kształtują ich osobowość. Spektakle oraz filmy, które dziecko ogląda i osoby, z którymi przebywa, budują jego charakter na całe życie. W spektaklach teatralnych dla dzieci zawarte są wzorce właściwego postępowania. Młodzi widzowie, oglądając przedstawienie, uczą się, że warto pomagać, że zawsze trzeba wierzyć w swoje możliwości i że nie wolno przechodzić obojętnie obok złego postępowania. Te zasady z czasem stają się moralnym kompasem, który w przyszłości pomoże im radzić sobie z problemami codzienności.