Warsztaty naukowe i eksperymentalne dla dzieci

Organizujemy warsztaty naukowe, które rozwijają wyobraźnię dzieci, pozwalają na zdobycie nowej wiedzy i pomagają zrozumieć, jak funkcjonuje świat. Podczas warsztatów dzieci uczą się poprzez zabawę. Prowadzący zajęcia starają się angażować uczestników w zajęcia, wymyślając dla nich kreatywne zabawy i konkursy z nagrodami. Warsztaty organizowane przez naszą firmę odbywają się m.in. w szkołach i placówkach kultury. Nasze warsztaty naukowe dla dzieci są prowadzone przez aktorów, naukowców oraz animatorów, którzy troszczą się o to, by wszyscy uczestnicy wydarzenia czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Warsztaty eksperymentalne

Warsztaty eksperymentalne prowadzone są przez eksperymentatorów oraz naukowców pracujących w szkołach i na uczelniach. Prowadzący tłumaczą i pokazują, w jaki sposób na co dzień ludzie stykają się z prawami fizyki oraz chemii. Doświadczenie oraz szeroka wiedza prowadzących sprawiają, że ich eksperymenty potrafią zaskoczyć nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych uczestników zajęć. Warsztaty eksperymentalne dla dzieci pozwalają im przeprowadzać proste eksperymenty oraz biorą udział w zabawach z rekwizytami. Taka forma zajęć sprawia, że dzieci z łatwością zapamiętują nową wiedzę i lepiej rozumieją, w jaki sposób funkcjonuje świat. Podczas zajęć organizowane są konkursy, które zmuszają uczestników do wykazania się kreatywnością i do wykorzystania wiedzy zdobytej w trakcie warsztatów. Wszystko odbywa się pod okiem czujnych animatorów, którzy przez cały czas troszczą się o bezpieczeństwo oraz zadowolenie najmłodszych uczestników.

Przykładowe tematy warsztatów naukowych

Głównym celem organizowanych przez nas warsztatów dla dzieci jest dostarczenie im przydatnej wiedzy z przedmiotów, które najszybciej można zrozumieć dzięki doświadczeniom. Dlatego organizujemy m.in. warsztaty chemiczne i fizyczne, które skupiają się na zagadnieniach takich jak: działanie prądu, funkcjonowanie praw fizyki oraz zastosowanie minerałów.